STYCZEŃ

lut 6, 2024

„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcję życia (Rudolf Giuliani).

Styczeń to wyjątkowy miesiąc, gdyż obchodzimy w nim Dzień Babci i Dziadka. Tuż po świętach rozpoczęły się w naszym przedszkolu wielkie przygotowania. Przedszkolaki ze wszystkich grup dekorowały sale, wykonywały własnoręcznie prezenty oraz przygotowywały występy artystyczne, by 10 i 11 stycznia móc zaprosić wyjątkowych gości. Był to bardzo piękny dzień, pełen wzruszeń, miłości, radości i ciepłych uścisków.

W czasie ferii przyszła do nas prawdziwa zima, co bardzo ucieszyło wszystkie dzieci. Korzystając z zimowej aury nasi Milusińscy wybrali się wraz z Paniami na pobliską górkę w parku, aby z niej pozjeżdżać na jabłuszkach i sankach. Dzieci miały mnóstwo frajdy zjeżdżając z górki, a następnie wspinając się na nią, ponieważ było ślisko i nie było to wcale takie proste. Pracowite Pszczółki przyniosły także zabawki do robienia pięknych śniegowych kuleczek, które układały na sankach, aby móc stoczyć bitwę śniegową, pamiętając przy tym o zasadach bezpieczeństwa. Zabawa była doskonała, a dzieci nie chciały wracać do przedszkola.

Dzieci z grupy III uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach muzycznych. W czasie zajęć poznały wiele nowych, rzadziej spotykanych instrumentów muzycznych takich jak: kalimba, ukulele, bęben oceaniczny, quiro, kij deszczowy czy tuba burzowa. Miały także możliwość zagrać na wymienionych instrumentach, co sprawiło im ogromną radość. W czasie zajęć przedszkolaki tworzyły z prowadzącą tęczową muzykę na: bum bum rurkach, dzwonkach naciskanych, piszczkach i dzwonkach na tubach. Dzieci wykazały się niezwykłym talentem muzycznym.

Aby nabywać i doskonalić umiejętności motoryczne swoich najmłodszych wychowanków, Panie z grupy Krasnoludków postanowiły do rysunków wykorzystać węgiel. Była to niesamowita zabawa, która dała maluszkom dużo frajdy. Dzieci masowały, rozcierały, stukały, więc Panie przymknęły oko uznając, że dzieciom tak spodobała się praca górnika, że postanowiły się same ubrudzić.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Słowo, dotyk i muzyka dla każdego smyka” Biedroneczki wykonywały ćwiczenia buzi, tym razem kładąc nacisk na sprawność żuchwy. Przedszkolaki poznawały nowe instrumenty na warsztatach muzycznych, ale również utrwalały nazwy instrumentów już poznanych. Wykonywały również instrumentację do muzyki Mozarta „Rondo Alla Turca”. Ponadto dzieci zrobiły papierowe trąbki, na których zagrały koledze urodzinowe „Sto lat”. Pani Ania przygotowała zabawę sensoryczną polegającą na malowaniu farbami na lodzie. Biedroneczki obserwowały, jak farba zamarza po zetknięciu z lodową taflą. Po chwili zaczynała się topić, a kolory stopniowo zaczynały się mieszać.

Grupa Pracowitych Pszczółek realizując projekt edukacyjny „Witaminki” poznała w styczniu kolejne warzywo, którym był brokuł. Podczas zajęć starszaki dowiedziały się, jakie walory zdrowotne mają wszystkie zielone warzywa, a w szczególności brokuły. Miały także okazję do wielozmysłowego poznania tego warzywa: poprzez dotyk, zapach, smak – degustując kiełki brokułów oraz surowego i gotowanego na parze brokuła, a także wzrok wykorzystując do tego lupy. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa rytmiczno-ruchowa z pluszowym Brokułem Borysem. Na koniec odbyły się warsztaty kulinarne. Tym razem Pracowite Pszczółki przygotowywały zupę-krem z brokułów z chrupiącymi grzankami. Dzieci kroiły gotowane na parze brokuły, rozgniatały je widelcem, a na koniec blendowały pod czujnym okiem Pani Agnieszki. Pyszna zupka szybko znikała z talerzy starszaków, dostarczając mnóstwa witamin.

Przedszkolaki z grupy Wesołych Misiów miały okazję na jeden dzień zostać prawdziwymi cukiernikami. 30 stycznia wraz z Panią Zuzią świętowały bowiem Dzień Rogalika. Dzieci poznały składniki potrzebne do wykonania rogalików, by następnie samodzielnie wykonać słodki przysmak.

Skip to content