O nas

Od września 1998 r. przedszkole mieści się w nowej siedzibie przy ul. Harcerskiej 7. Budynek jest położony w bezpiecznej odległości od dróg komunikacyjnych i hałasu miejskiego, w niedużej odległości od lasu, parku i ogródków działkowych. Przedszkole otacza duży ogród, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci z dwiema dużymi piaskownicami, wyposażony w bezpieczne urządzenia. W naszym ogrodzie jest wiele urządzeń rekreacyjnych, z których dzieci bardzo chętnie korzystają. W budynku przedszkola mieszczą się 4 przestronne, jasne i kolorowe sale zajęć z łazienkami, szatniami dla dzieci, 2 gabinety specjalistyczne do pracy terapeutycznej, gabinet dyrektora przedszkola, gabinet intendenta, kuchnia z zapleczem gospodarczym, pralnia, pomieszczenia administracyjne, sanitarne oraz pomocnicze. Wszystkie pomieszczenia są estetyczne i dostosowane do możliwości naszych wychowanków, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb edukacyjnych. Ładnie, funkcjonalnie urządzone i odpowiednio wyposażone sale zajęć sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Zdjęcie przedstawia wejście główne do budynku przedszkola

Atrakcyjne kąciki zainteresowań, odpowiednio dobrane do wieku zabawki oraz ciekawe gry dydaktyczne i pomoce sprzyjają rozbudzaniu kreatywności i pomysłowości naszych wychowanków. W ostatnim czasie nasze przedszkole zostało wzbogacone o nowoczesne pomoce multimedialne (magiczna ściana, magiczny dywan, tablice multimedialne, projektor, interaktywny robot edukacyjny PHOTON).

Dzięki wyjątkowym zdolnościom plastycznym nauczycieli, przedszkolne dekoracje zmieniane są bardzo często, w zależności od realizowanej tematyki, pory roku, świąt i uroczystości. Wiele wrażeń estetycznych dostarcza zorganizowana w szatni galeria prac dzieci, wykonanych różnorodnymi technikami. Właściwemu przekazywaniu informacji rodzicom służy „Kącik dla rodziców”, w którym umieszczamy wszystkie bieżące informacje dotyczące funkcjonowania placówki oraz poszczególnych grup wiekowych. W naszym przedszkolu panuje miła i rodzinna atmosfera. Jesteśmy placówką przyjazną dziecku oraz jego rodzinie. Kierujemy się zawsze dobrem naszych przedszkolaków, pamiętając że każde dziecko jest dla nas tak samo ważne. Staramy się, aby dzień spędzony w przedszkolu dawał dzieciom dobrą zabawę, szczęście i wiele radości. Podejmowane przez nas liczne zadania i działania stały się tradycją naszej placówki.

Skip to content