LUTY

lut 25, 2023

Miesiąc luty rozpoczęliśmy karnawałowo – balem przebierańców, który dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki w przepięknych strojach, bawiły się wspólnie przy dźwiękach rytmicznej i skocznej muzyki. Dzieciom przewodził Wesoły Klaun, który zachęcał do udziału w różnych zabawach i konkursach. Wśród atrakcji były między innymi: zabawy z chustą Klanzy, taniec irlandzki, przejście przez zaczarowany tunel, spotkanie z Minionkiem, zabawy balonami czy konkurs tańca. Za udział w konkursach dzieci otrzymywały magiczne pieczątki. Także Panie kucharki przygotowały dla dzieci słodkie niespodzianki w postaci deserów i pysznych własnoręcznie przygotowanych wafelków. Ten miły i radosny dzień na długo pozostanie w pamięci naszych Milusińskich.

Tuż przed feriami w grupie Biedroneczek odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach innowacji przyrodniczej pt. „Odkrywamy sekrety przyrody”. Dzieci wykonywały eksperymenty z papierowymi kwiatami na wodzie, które same otwierały swe płatki niczym prawdziwe lilie. Drugi eksperyment był poprzedzony wnikliwą obserwacją za pomocą lupy, przyniesionych przez panią Agnieszkę białych tulipanów i goździków. Przedszkolaki poznały budowę kwiatów, by następnie wykonać doświadczenie. Za pomocą pipetek i rozcieńczonych barwników spożywczych udało im się zmienić kolor białych kwiatów na niebieskie, różowe i żółte. Eksperyment trwał kilka dni, ale pierwsze efekty można było zauważyć już po kilkunastu minutach. Jak na prawdziwych przyrodników przystało, średniaki zadbały także o swój „Roślinkowy kącik” w sali. Wszystkie kwiaty doniczkowe dostały świeżą ziemię wraz z odżywką z fusów kawy. A także wykonały bananowy nawóz, aby roślinki pięknie rosły i kwitły.

Grupa średniaków natomiast wyruszyła w „tygodniową podróż w kosmos”. Wesołe Misie zapoznały się ze strojem kosmonauty, z planetami układu słonecznego, latającymi spodkami oraz ufoludkami. Przedszkolaki mogły również poczuć się jak prawdziwi kosmonauci i wejść do rakiety wykonanej przez Panią Agatę, a  następnie samodzielnie stworzyć swoją wymarzoną.

Najmłodsza grupa Krasnoludków z kolei wykonała w tym miesiącu jedno z ostatnich zadań w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy” pt. „W świecie muzyki”. Maluszki poznały instrumenty, ich brzmienie, a także samodzielnie wykonały ekoinstrumenty wykorzystując puste opakowania po chusteczkach higienicznych. Efekt końcowy był zadziwiający.

Starszaki z grupy IV poznały w lutym właściwości magnesu – dowiedziały się, że ma on szerokie zastosowanie m.in. w motoryzacji, elektronice, a nawet w produkcji zabawek. Zajęcia były bardzo ciekawe. Przedszkolaki zbliżały magnes do szpilek i spinaczy, łowiły papierowe rybki, co skłoniło ich do wyciągania wniosków.

Na kolejnych zajęciach poznały zawód krawca. Profesjonalna maszyna do szycia, overlock, podszywarka, ścieg, szpulka oraz miarka krawiecka – to tylko niektóre pojęcia, o które wzbogaciły swój słownik. Pani wspominała o zasadach bezpieczeństwa podczas pracy z igłą. Dzieci z ciekawością oglądały różnej wielkości szpulki oraz przybory krawieckie.

Skip to content