STYCZEŃ

lut 7, 2023

Tuż po Nowym Roku grupa starszaków zaprosiła rodziców, a także wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola na jasełka, które były zwieńczeniem pięknego okresu świątecznego. Pracowite Pszczółki wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, podziwiać można było trzech króli oraz aniołów, pastuszków i dzieci. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenerii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy odgrywali swoje role. Rodzice i obecni goście nie kryli wzruszenia. Celem przedstawienia było ukazanie bardzo ważnych wartości, takich jak: miłość, życzliwość, pokój i nadzieja. A występujący aktorzy wykazali się ciepłem, pracowitością i odwagą.

Z początkiem stycznia rozpoczęły się także wielkie przygotowania do zbliżającego się wyjątkowego święta – Dnia Babci i Dziadka. Wszystkie przedszkolaki przygotowywały zaproszenia, prezenty, dekoracje oraz programy artystyczne dla swoich Kochanych Dziadków. Grupa Pracowitych Pszczółek odwiedziła również Dom Seniora Tiliam ze swoim przedstawieniem jasełkowym oraz drobnymi upominkami. Seniorzy byli bardzo wzruszeni, a na ich twarzach pojawił się uśmiech i radość. Było wiele serdecznych rozmów, kawałów oraz wierszy i opowiadań o dawnych czasach. Systematyczna współpraca z Seniorami to wspaniała lekcja akceptowania i tolerancji wobec ludzi oraz uczenia empatii w stosunku do drugiego człowieka. Niesienie radości drugiemu człowiekowi jest największą wartością, o której nie należy zapominać.

19 i 20 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Dzień i Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli na programy artystyczne w wykonaniu wnucząt. Mali aktorzy z przejęciem odtwarzali swoje role, tańczyli i śpiewali piosenki. W zamian zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Babcie i Dziadkowie własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz słodkimi wypiekami wykonanymi przez rodziców naszych przedszkolaków. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Babci i Dziadka serdecznie dziękujemy!

Najmłodsza grupa Krasnoludków od początku bieżącego roku szkolnego realizuje projekt edukacyjny zorganizowany przez czasopismo Bliżej Przedszkola „Dookoła Polski”. Dzieci, co miesiąc poznają wybrane województwo wraz z najciekawszymi miejscami oraz ciekawostkami. W tym miesiącu maluszki omawiały najbliższe sobie –  województwo opolskie. Wybrały się między innymi na wirtualny spacer do zamku w Mosznej oraz do Juraparku w Krasiejowie. Na koniec zabawiły się w małych archeologów.

Zima to ciężki czas w szczególności dla ptaków. Wszystkie przedszkolaki pamiętają o regularnym uzupełnianiu karmników w naszym przedszkolu. Maluszki własnoręcznie przygotowywały ciasteczka z ziarenek i wybrały się na spacer do lasu, aby zostawić je w bezpiecznym miejscu dla skrzydlatych przyjaciół.

Grupa Biedroneczek postanowiła natomiast zabawić się w tym miesiącu w małych badaczy i sprawdzić czy rzeczywiście można napompować balon wykorzystując do tego celu butelkę, ocet i sodę? A następnie sprawdzić, który balon szybciej spadnie, ten napełniony w wyniku reakcji sody i octu dwutlenkiem węgla czy ten, który dzieci nadmuchały samodzielnie? Ciekawość małych badaczy była bardzo wielka, ale udało im się odnaleźć odpowiedź na postawione na początku zajęć pytania.

Skip to content