Luty

mar 8, 2022

Po powrocie z ferii zimowych odbył się długo oczekiwany przez wszystkie dzieci bal przebierańców. W tym roku tematem przewodnim był kosmos. Przedszkolaki pląsając z Myszką Miki w rytm znanych utworów odwiedzały kolejne planety wykonując przy tym przeróżne zadnia: przejście pod tyczką, zabawy z kolorową chustą Klanzy, odbijanie wielkiej pluszowej piłki, zabawa w śmieszne miny. Gdy znalazły się na Uranie – najzimniejszej planecie czekała na nie niespodzianka – Pani Mróz z magiczną śniegową pianą. To był bardzo miły i radosny dzień, który z pewnością zostanie na długo w pamięci naszych Milusińskich.

W miesiącu lutym do wspólnego czytania „Wesołe Misie” zaprosiły panią Patrycję – mamę Florianka, która przeczytała bajkę Wioletty Święcińskiej pt. „Wielki dzień osiołka Barnaby”. Dzieci bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii osiołka i chętnie wypowiadały się na temat opowiadania, ponadto miały okazję przypomnieć sobie, jak trzeba właściwie zachowywać się w lesie. Pani Patrycji serdecznie dziękujemy za poświęcony czas 😊.

„Serduszkowo…walentynkowo…”- tak właśnie grupa III wraz z Panią Martą w ramach swojej innowacji, sensorycznie bawiła się w lutym. Cekiny, pompony, guziki, brokat oraz woda zostały wykorzystane do wykonania butelek sensorycznych. Wstrząsając nimi przedmioty pięknie mieszały się ze sobą, a starszaki stymulowały w ten sposób zmysł wzroku. Zmysły dotykowe i przedsionkowe angażowane były poprzez wykonanie sensorycznej maty serduszkowej. Przedszkolaki wycinały serce z brystolu, a następnie za pomocą kleju introligatorskiego przyklejały materiały sensoryczne o różnych fakturach i strukturach (piórka, filc, folia bąbelkowa i aluminiowa, papier ścierny itp.). Z serc stworzyły ścieżkę sensoryczną i poruszały się zgodnie z rytmem muzyki skocznej lub powolnej.

Także w grupie maluszków nie zabrakło walentynkowych zabaw. Krasnoludki wykorzystując kolorowe serduszka utrwalały kolory, uczyły się pojęć mały-średni-duży, rozwijały sprawność motoryki małej podając sobie serduszko przyjaźni, a także wzięły udział w wyścigach balonów.

Skip to content