LISTOPAD

gru 19, 2022

Kolejny miesiąc rozpoczął się od miłego święta Dnia Postaci z Bajek. 5 listopada jest obchodzony na całym świecie na pamiątkę urodzin Walta Disneya. Dzieci w tym dniu mogły się przebrać za swoją ulubioną postać z bajki. Wszystkie przedszkolaki przeniosły się do cudownej krainy baśni – Biedroneczki układały puzzle z wizerunkiem bajkowych bohaterów, rozwiązywały zagadki  oraz  układały z drewnianych klocków nos Pinokia. We wszystkich grupach nie zabrakło tańców i zabaw przy muzyce. W sali Pracowitych Pszczółek odbyła się projekcja polskich kultowych bajek „Jacek i Agatka”, „Reksio” oraz „Bolek i Lolek”. Jako przekąskę Panie przygotowały popcorn, co sprawiło, że starszaki poczuły się jak w kinie.

W listopadzie obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki poznały swoje prawa oraz dowiedziały się czym jest Konwencja o Prawach Dziecka, a także że każdemu dziecku , niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie same prawa. Każda grupa wykonała pracę plastyczną na ten temat.

Jednym z ulubionych świąt dzieci jest Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy mógł przynieść swojego pluszowego przyjaciela do przedszkola. Przedszkolaki poznały historię pluszowej zabawki oraz obejrzały film edukacyjny o tym, jak powstaje miś. W Biedroneczkach odbyła się także degustacja smakołyku wszystkich niedźwiadków – miodu na waflach. Dzieci ćwiczyły także zręczność i orientację próbując przyczepić muszkę na sylwecie misia mając zasłonięte oczy. Radości i śmiechu nie zabrakło tego dnia!

W grupie maluszków odbyły się także zajęcia otwarte dla rodziców, na których mogli oni zobaczyć swoje pociechy podczas zajęć dydaktycznych. Tego dnia Krasnoludki mówiły o pradawnych jaszczurach czyli dinozaurach. Wraz z rodzicami wykonały pracę plastyczną – małego dinozaura w skorupce, używając po raz pierwszy nożyczek. Celem zajęć była integracja grupy, nauka współdziałania, rozwijanie podstawowych umiejętności dydaktycznych oraz rozwijanie sprawności manualnej.

Skip to content