sobota, 17 grudzień 2016 21:03

LISTOPAD

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Listopad

Maluchy

Przekroczenie progów przedszkola jest szczególnie ważnym etapem w życiu każdego dziecka i wiąże się z przeżywaniem dużych emocji. Jak wiadomo rozstanie z rodzicami jest bardzo trudne, więc by ułatwić dzieciom adaptację już w czerwcu zapraszamy nowych kandydatów wraz z rodzicami do Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałem Żłobkowym na „Dzień Otwarty”. Jest to wspaniała okazja do zapoznania się z nauczycielkami, personelem pomocniczym oraz do zwiedzania przedszkola i uczestniczenia w zabawach integracyjnych. W tym dniu organizujemy również zabawy w ogrodzie przedszkolnym ze starszymi kolegami.

Pasowanie jest kolejnym krokiem w procesie adaptacyjnym i ma na celu zacieśnienie więzi emocjonalnej między przedszkolem, a rodziną. Można powiedzieć, że trudne początki dzieci mają już za sobą. Potrafią bez problemu rozstać się z rodzicami, dobrze czują się w grupie, biorą udział w zabawach oraz zajęciach organizowanych przez panie.

028   059   044   030   054

Tegoroczne uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka Krasnoludka” w grupie maluszków odbyło się dnia 04.11.2016r. „Krasnoludki” miały okazję wystąpić przed większą publicznością oraz zaprezentować umiejętności nabyte przez pierwsze dwa miesiące pobytu w przedszkolu. Po programie artystycznym i uroczystej przysiędze maluszki zostały pasowane przez panią dyrektor na „Przedszkolaka Krasnoludka” oraz nagrodzone medalami, dyplomami i drobnymi upominkami.


 Sredniaki

Niższe temperatury dawkowane z umiarem hartują dziecko, dlatego też listopad był miesiącem spacerów w naszej grupie. „Zajączki” z zaciekawieniem obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Pozytywny wpływ na atmosferę podczas spaceru miały kamizelki odblaskowe, które oczywiście pełniły ogromną rolę w ramach bezpieczeństwa dzieci.

I
Umiem włożyć już buciki
Kurtkę zapiąć na guziki
Chociaż trochę zimno dziś
To na spacer warto iść
 II
Rękawiczki mam w kieszeni
Więc nie boję się jesieni.
Chociaż trochę zimno dziś
To na spacer warto iść
III
Gdy na nogach mam kalosze
Ja się deszczu nie wystraszę.
Chociaż trochę zimno dziś
To na spacer warto iść
IV
Popatrz śnieg zaczyna prószyć
Czapkę wciągam więc na uszy.
Chociaż trochę zimno dziś
To na spacer warto iść 

słowa: A. Galica, muzyka: T. Pabisiak

003  008  010  015  016

29 listopada zostały przeprowadzone zajęcia otwarte pt. „Pożegnanie jesieni”. Dzieci śpiewały jesienne piosenki, brały udział w grach i zabawach, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w eksperymencie, rodzice natomiast dumnie obserwowali swe pociechy. Zajęcia były atrakcyjną okazją do utrwalenia, usystematyzowania wiedzy na temat jesieni.

„Deszczowa orkiestra” sł. Joanna Bernat
Kto nie lubi deszczu
kto się boi burzy,
komu w niepogodę czas się dłuży
niechaj zagra z nami w deszczowej orkiestrze,
bo my gramy razem z deszczem.
Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.
Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.
Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz
i my razem z deszczem gramy sobie też.
Bum, bum, bum, bum, bum! – burza gra.
Szu, szu, szu, szu, szu! – szumi wiatr.
Kap, kap, kap, kap, kap! – kapie deszcz.
Baw się razem z nami, jeśli tylko chcesz.
Nasza roześmiana, deszczowa orkiestra
ciągle gra i grać nie może przestać.
Więc nie zwlekaj długo i zagraj dziś z nami
Do zabawy zapraszamy


 Starszaki

Od lat zajęcia kulinarne cieszą się w naszym przedszkolu dużym powodzeniem. W obecnym roku szkolnym rozpoczęłyśmy realizację autorskiego programu „W Europie mieszkamy europejskie potrawy znamy”. Będą to cykliczne, comiesięczne zajęcia dydaktyczno- warsztatowe, na których dzieci poznają wybrany kraj europejski i ugotują tradycyjną dla danego regionu potrawę. Rozpoczęłyśmy od Polski- najbliższej sercu każdego przedszkolaka. Nasi mali kucharze z przyjęciem przygotowywali staropolski bigos. Uczyłyśmy przełamywania bariery przed skosztowaniem nowej potrawy.

011  009  004  003  002


WIĘCEJ ZDJĘĆ Z GRUDNIOWYCH WYDARZEŃ DOSTĘPNYCH JEST W GALERII

Czytany 811 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 listopad 2017 06:42

Najnowsze od Super User

Więcej w tej kategorii: « MAJ KWIECIEŃ »