GRUDZIEŃ

sty 8, 2023

Grudzień to jeden z ulubionych miesięcy wszystkich przedszkolaków. Już na początku bowiem odwiedza nasze przedszkole Święty Mikołaj, tym razem w towarzystwie elfa. Wszystkie grupy przygotowały piękne programy artystyczne, które zaprezentowały przed wyjątkowym gościem, w zamian otrzymując mikołajowe podarunki.

Kolejnym miłym wydarzeniem było pieczenie pierników. Przedszkolaki w kucharskich czapkach i fartuszkach zagniatały, wałkowały i wykrawały świąteczne kształty, a następnie nasze Panie kucharki wkładały pierniczki do piekarnika. Po chwili całe przedszkole wypełnił cudowny zapach świąt. Upieczone ciasteczka zostały pięknie przydekorowane przez poszczególne grupy lukrem, bakaliami i cukrowymi posypkami. Tak przygotowane przysmaki były jednym z dań, które gościło na stole podczas wigilijnego spotkania.

Aby wprowadzić dzieci w wyjątkowy i świąteczny nastrój gościliśmy także w naszym przedszkolu aktorów Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”, którzy przeprowadzili dla naszych przedszkolaków warsztaty edukacyjne pt. „Świąteczne animacje”. Dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno–ruchowych z wykorzystaniem świątecznych piosenek i rekwizytów.

Śnieżna i mroźna aura, która przywitała nas w grudniowy czas, przysporzyła dzieciom wiele powodów do radości. Maluszki oraz średniaki biegały w śnieżnym labiryncie przygotowanym przez naszego konserwatora Pana Janka oraz robiły aniołki na śniegu oraz lepiły bałwanka.

Grupa Biedroneczek w ramach swojej innowacji przyrodniczej „Odkrywamy sekrety przyrody”, przy współpracy z Nadleśnictwem Zawadzkie, stworzyła „Choinkę dla skrzydlatych przyjaciół” pomagając im przetrwać zimowy czas. Piękny zielony świerk podarowany nam przez Nadleśnictwo stanął w centralnym miejscu ogrodu przedszkolnego, by wszystkie dzieci mogły obserwować przylatujące ptaki. Rodzice przedszkolaków również włączyli się w nasze działania zaopatrując nas w ziarna dla ptaków tj. słonecznik, otręby zbożowe, kukurydzę, orzechy, płatki owsiane, mak, nasiona dyni i lnu. Na zajęciach warsztatowych Biedroneczki wraz z Panią Agnieszką wykonały: pierniczki z ziaren i żelatyny oraz bombki ze smalcu i słonecznika, serduszka z masła orzechowego i bakali, jabłkowe zawieszki, a także słoninki z makiem,   które następnie zawisły na choince w ogrodzie. Przedszkolaki każdego dnia bacznie obserwują, jak znikają ptasie przysmaki. Drogim Rodzicom oraz Nadleśnictwu Zawadzkie serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji innowacji przyrodniczej.

22 grudnia odbyła się przedszkolna Wigilia, podczas której dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, smakowały wigilijnych potraw i  śpiewały kolędy. Każdy przedszkolak otrzymał także świąteczną paczkę. W tej radosnej, świątecznej atmosferze, wszyscy rozstali się, aby przeżywać w swych domach piękno Świąt Narodzenia Pańskiego.

Skip to content