CZERWIEC

lip 22, 2023

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka czekała na naszych Milusińskich wielka niespodzianka. Odwiedził nas bowiem Pan Wojciech – zootechnik z wykształcenia i zamiłowania, wraz ze swoimi podopiecznymi zwierzętami egzotycznymi: rzekotką australijską, kameleonem jemeńskim, pytonem królewskim, żółwiem greckim i jeżem afrykańskim. Warsztaty przyrodnicze ze zwierzętami miały na celu wzbudzenie świadomości proekologicznej dzieci poprzez ciekawe opowiadania o biotopach i zwyczajach tych niezwykłych gatunków. Zajęcia oparte na zooterapii – metodzie wspomagania edukacji przy udziale odpowiednio przygotowanych zwierząt, stwarzają pozytywny kontakt pomiędzy dziećmi a zwierzętami, niwelując lęk i fobię poprzez doznania sensoryczne i wzrokowe.

Tego dnia odwiedził nasze przedszkole także Burmistrz Zawadzkiego – Pan Mariusz Stachowski składając dzieciom najlepsze życzenia w dniu Ich święta oraz obdarowując Je „witaminowym upominkiem” w postaci kosza z owocami.

Czerwcowa pogoda sprzyja spacerom oraz zabawom na świeżym powietrzu. Biedroneczki oraz Pracowite Pszczółki wybrały się nad staw w celu obserwacji ekosystemów, a także by podziwiać piękno otaczającej przyrody charakterystycznej dla wczesnego lata. Pani opowiedziała o gatunkach ryb oraz roślin występujących w środowisku wodnym. Wszyscy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas przebywania w pobliżu otwartych zbiorników wodnych.

Krasnoludki udały się natomiast na wycieczkę do lasu. Tam miały okazję policzyć, ile drzew rośnie w pobliskim lesie oraz dowiedziały się, kto w nim mieszka. Maluszki przyniosły także okazałe liście paproci, które wykorzystały do późniejszej pracy plastycznej.

W przedszkolnym ogrodzie odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa dla grupy II przygotowana przez Panią Agatę. Wesołe Misie zostały podzielone na drużyny i brały udział w różnych konkurencjach: bieg i skok do obręczy, bieg i przełożenie szarfy, bieg i zaliczenie każdej bazy oraz zabawy z chustą animacyjną Klanza. Lecz nie ważna była wygrana, ale dobra zabawa. Jak na prawdziwą olimpiadę przystało  zapalono znicz olimpijski oraz wręczono medale.

7 czerwca odbył się coroczny piknik rodzinny w naszym ogrodzie przedszkolnym, zorganizowany przy współudziale Rady Rodziców. Uroczystość rozpoczęły występy przedszkolaków. Dzieci śpiewały i tańczyły, a wszystko to z okazji minionego Dnia Matki oraz nadchodzącego Dnia Ojca. Na koniec przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom piękne, własnoręcznie zrobione prezenty. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: były pokazy służb ratunkowych policji i straży pożarnej, dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, „Mała Kawiarenka”, a w niej przepyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz kiełbaski z grilla, a także domowa lemoniada przygotowana przez nasze Panie kucharki, loteria fantowa oraz animacje dla dzieci i rodziców z grupą Skeleton . Wspólne świętowanie sprawiło, że choć na chwilę poczuliśmy się jedną wielką rodziną, a wspólne zabawy i przeżycia z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Wszystkim, którzy w jakikolwiek, nawet najmniejszy sposób przyczynili się do organizacji festynu z całego serca dziękujemy.

Czerwiec, to miesiąc, w którym 6-latki odwiedzają szkołę. Miały przyjemność poznać swoje przyszłe Panie oraz zobaczyć starszych kolegów i koleżanki w szkolnych ławkach. Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Ciekawym dopełnieniem było przedstawienie „O czerwonym Kapturku” zorganizowane przez uczniów, na które starszaki zostały zaproszone.

„Gdy dzieci są małe daj im solidne korzenie, gdy dorastają podaruj im skrzydła” – tym akcentem pożegnały Panie przedszkolaków z grupy „Pracowite Pszczółki”. Program artystyczny nawiązywał do 4 lat spędzonych w przedszkolu i był bardzo wzruszający. Milusińscy mieli okazję zobaczyć również swoje fotografie i króciutkie filmiki z archiwum, które Panie skrupulatnie gromadziły przez ten czas. Odwiedził nas magik, który pokazywał sztuczki i Pani Ewelina, której animacje wprawiły nas w świetny nastrój. Były balonowe miecze, brokatowe tatuaże, piana party – po prostu prawdziwe szaleństwo! Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tego pięknego dnia!

Skip to content